search
close
search
Шуканий термін: гіє
Результатів: 64
Точних результатів не знайдено.

Можливо ви шукали:

Гієна: рід хижих ссавців. Поширені в Африці і Південно-Західній Азії. За зовнішнім виглядом дещо нагадують собак.

Гієрограма: таємне письмо древніх жерців.

Гієрографія: мистецтво зображувати святі предмети.

Гієродули: невільники і невільниці, а також служителі при храмах у Давній Греції, котрі обробляли землю і платили оренду. Серед Г. були і вільні люди, що добровільно присвятили себе служінню богам. Такими були здебільшого жінки при храмах (зокрема при храмах Афродіти), що займались проституцією, доходи від якої йшли на користь святилища.

Гієрократія: форма урядування з духівництвом на чолі.

Гієромантія : ворожіння на жертовних тваринах.

Гієтометр: дощомір.

Дивіться також:

Авгієві стайні: 1. У давньогрецькій міфології — стайні царя Авгія, які ніхто не чистив 30 років та які за день вичистив Геракл, пустивши через них воду ріки Алфей (сьомий подвиг Геракла). 2. перен. Занедбане, брудне місце чи занедбані справи.

Авгій: за грецькою міфологією — елідський цар, що мав нечищені 30 років стайні

Активація: 1. Збудження молекул, атомів: перехід молекули з неактивного стану в стан з енергією, достатньою для здійснення хімічної реакції. 2. Обробка деревного вугілля та інших пористих тіл для збільшення їхньої здатності вбирати гази, рідини тощо.

Альфа-спектрометр: прилад, за допомогою якого досліджують спектр (розподіл за енергією) альфа-частинок, що їх випромінюють радіоактивні ядра.

Антигігієнічний: той, що не відповідав, суперечить вимогам гігієни.

Бета-спектрометр: прилад, за допомогою якого досліджують спектр (розподіл за енергією) бета-частинок.

Вальпургієва ніч: 1. У давніх германців поганське свято початку весни, під час якого, за легендами, нібито відбувався "відьомський шабаш". Від імені католицької святої Вальпургії, день пам'яті якої збігався в святом. 2. перен. розгульна вечірка.

Геогігієна: наука, що вивчає зміни в живій та неживій природі як результат діяльності людини на Землі.

Герметизм: релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувала елементи філософських вчень з астрологією, магією та окультизмом, і носила підкреслено езотеричний (відкритий лише для обраних) характер. Інші назви — герметика, герметична філософія.

Гігієна: галузь медицини, що розробляє й впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив різних факторів зовнішнього середовища на здоров'я людини, її працездатність та тривалість життя.

Гідрологічний: пов'язаний з гідрологією, Г-а станція — установа, яка веде спостереження за рівнем, швидкістю течії та іншими процесами, що відбуваються на водних об'єктах; Г. рік — проміжок часу між двома природними гідрологічними циклами, його початком вважають час найменших запасів грунтових вод, найменших витрат та запасів води в річках, озерах.

Гіпербореї: 1. За давньогрецькою міфологією, казковий народ північних країв. 2. перен. сіверяни.

Гіперборейці: гіпербореї; 1. За давньогрецькою міфологією, казковий народ північних країв. 2. перен. сіверяни.

Дезінсекція: комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і врегулювання кількості комах які мають епідеміологічне і санітарно-гігієнічне значення.

Ерліфт: 1. Пристрій для піднімання крапельної рідини енергією стиснутого повітря, змішаного з нею. 2. Компресорний (з використанням повітря) спосіб видобування нафти.

Ерфліт: 1. Пристрій для піднімання крапельної рідини енергією стиснутого повітря, змішаного з нею. 2. Компресорний (з використанням повітря) спосіб видобування нафти.

Зоогігієна: наука про охорону здоров'я тварин.

Зоогігієна: наука про охорону здоров'я тварин.

Іберія: 1. Давньогрецька назва сучасного Піренейського віострова. Більшого поширення набула фінікійська назва цієї території – Іспанія. 2. Стародавня назва Східної Грузії (Картлі), згадуваної античними і візантійськими авторами. Період розквіту припадає на ІІ ст до н. е. У І ст. була підпорядкована Риму, в 337 році християнство було оголошено державною релігією; у кінці VI ст. І. була підпорядкована Персії.

Ізогієти: ізолінії кількості атмосферних опадів за певний період.

123keyboard_arrow_right
Алфавітний покажчикНові статтіБлокнот
Останні переглянуті
Випадкова стаття
ПравописПро словникУвійти
«Словник іншомовних слів»
© Володимир Лук'янюк, 2001-24